Past Youth Championship Winners

2017- 18: Alejandro Moser-Hernandez

2016- 17: Brady Lira

2015- 16: Carly Woods 

2014- 15: Tristan Thomas and Jon Kihm

2013- 14: Youth Championship Winners:

    Team Average 504 & up:
          
            Jake Mullen, Josh Mullen, Tyler Rasmussen, Armando Moser-Hernandez


    Doubles:

        Under 200 average:

            Tristan Thomas and Meagan Stuckey



        202- 500 average:

            Alejandro and Armando Moser- Hernandez

            (no picture)

        
    Singles:

        Under 100 average:

            Madelyn Matson



        101- 125 average:

            Alejandro Moser-Hernandez

            (no picture)

        126 & up average:

            Josh Mullen

            (no picture)

2012- 13: Youth Championship Winners
    
    U 19 Division:
 
            Singles: Megan Stuckey
 
            Doubles: Josh Mullen and Jacob Mullen
 
            Team: Emily Rasmussen, Sarah Kihm, Megan Stuckey, Cortney Coppinger
 
    U 12 Division:
 
            Singles: Alejandro Hernandez-Moser
 
            Doubles: Angel Ching and Ryan Ching
 
            Team: Jessica Demorest, Tyler Demorest, Brady Lira, Kaleb Shell
 
2011- 12: Youth Championship Winners
    
    U 19 Division:
 
            Singles: John Paul Pacheaco
 
            Doubles:
 
            Team:
 
    U 12 Division:
 
            Singles: Alejandro Moser
 
            Doubles:
 
            Team:
 
2010- 11: Youth Championship Winners
    
    140 and Up:
 
            Singles: Jonathan Kihm
 
            Doubles:
 
            Team:
 
    139 and Under:
 
            Singles: Emily Seholm
 
            Doubles:
 
            Team:
 
2009- 10: Youth Championship Winners
    
    140 and Up:
 
            Singles: Jonathan Kihm
 
            Doubles:
 
            Team:
 
    139 and Under:
 
            Singles: Adam Mydland
 
            Doubles:
 
            Team:
 
2008- 09: Youth Championship Winners
    
    125 and Up:
 
            Singles: Katie Rathjen
 
            Doubles:
 
            Team:
 
    124 and Under:
 
            Singles: Colton Weinberg
 
            Doubles:
 
            Team:
 
2007- 08: Youth Championship Winners
    
    Team Division:
 
            500 and Up: Michael Stack, Marcus Williams, Jennifer Goodin, Unknown
            
            380- 499: 
 
            379 and Under: Courtney Coppinger, Ayla Coppinger, Martin, William Joyner-
 
    Doubles Division:
            
            250 and Up: 
 
            190- 249: 
 
            189 and Under: William Joyner-Sage and Courtney Coppinger
 
    Singles Division:
 
            155 and Up: Corey Longworth

            125 and 154: Daniel Elwell
 
            95- 124: Mike Frazer
 
            94 and Under: Dalton Arnold
 
2006- 07: Youth Championship Winners
    
    Team Division:
 
            500 and Up: Tyler Sessions, Dustin Batterberry, unknown, unknown
            
            380- 499: Alicia McCracken, Alex Kinsman, unknown, unknown
 
            379 and Under: 
 
    Doubles Division:
            
            250 and Up: 
 
            190- 249: Josh Mullen and Jacob Mullen
 
            189 and Under: Jordan Antonson and Kevin Longworth
 
    Singles Division:
 
            125 and Up: Kaitlyn Goodin
 
            95- 124: Jordan Antonson
 
            94 and Under: Levi Morrow
 
2005- 06: Youth Championship Winners
    
    Team Division:
 
            500 and Up: Justin Chapman, Nate Jones, Keith Erickson, Mark Williams
            
            380- 499: Jennifer Goodin, Jacob Visser, Katie Goodin, Melanie Ficken
 
            379 and Under: Jonathan Young, Aramando Moser, Dylan Pietig, Tyson Ausbourne
 
    Doubles Division:
            
            250 and Up: Danny Stack and Jesse Engholm
 
            190- 249: Josh Mullen and Jacob Mullen
 
            189 and Under: Aramondo Moser and Dylan Pietig
 
    Singles Division:
 
            125 and Up: Brandon Anderson
 
            95- 124: Dustin Gates
 
            94 and Under: Adam Mydland
 
 
2004- 05: Youth Championship Winners
    
    Junior/Major Division:
 
            Singles: Ross Thorson
 
            Doubles: Zech Darmanin and Tusapa Darmanin
 
            Team: Mason McHenry, James McCracken, Justin Steele, Jordan Chambers.
 
    Bantam Prep Division:
 
            Singles: Zech Darmanin
 
            Doubles: Jordan Chapman and Connor Engholm
 
            Team: Dyllon Rainford. Payton Hirschkom, Andrew Folz, Ryan Visser.
 
 
 2003- 04: Youth Championship Winners
    
    Junior/Major Division:
 
            Singles: Scott Niebruegge
 
            Doubles: Ross Thorson and James Griffin
 
            Team: Paul Tuttle, Max Rosenthal, Erik Tuttle, Chris Donaldson.
 
    Bantam Prep Division:
 
            Singles: Nate Lykins
 
            Doubles: Derek Cope and Brandon Cope
 
            Team: Tyler Woods, Jacob Hoezle, Dalton Moser, Michael Stack.
 
2002- 03: Youth Championship Winners
    
    Junior/Major Division:
 
            Singles: Lauren Gallwey
 
            Team: Erik Tuttle, Paul Tuttle, Stephanie Baldwin, Chris Donaldson, Chris Folz
 
    Bantam Prep Division:
 
            Singles: Johnathon Pierce
 
            Team: Levi Harper, Joey Perry, Brandon Cope, Andrew Folz
 
2001- 02: Youth Championship Winners    Junior/Major Division:

            Singles: Ward Everson

            Team: Owen McClure, Brandon Hanley, Darren Nowakowski, Jeremy Hirschkorn, Neil Denadel

    Bantam Prep Division:

            Singles: Matt Loomis

            Team: Joe Perry, Levi Harper, Josh Mullen, Max Rosenthal

2000- 01: Youth Championship Winners

    Junior/Major Division:

            Singles:

            Team:

    Bantam Prep Division:

            Singles:

            Team:

1999- 00: Youth Championship Winners

    Junior/Major Division:

            Singles: Katie Roen

            Team: Sean Echevarria, Gunnar Laxfoss, Jeff Heathers, Aaron Echevarria, Chris Clark

    Bantam Prep Division:

            Singles: Matt Holst

            Team: D. Stack, M. Stack, M. Holst, T. Holst