Past Youth Championship Winners

2017- 18: Alejandro Moser-Hernandez

2016- 17: Brady Lira

2015- 16: Carly Woods

2014- 15: Tristan Thomas and Jon Kihm

2013- 14: Youth Championship Winners:

Team Average 504 & up:

Jake Mullen, Josh Mullen, Tyler Rasmussen, Armando Moser-Hernandez

Doubles:

Under 200 average:

Tristan Thomas and Meagan Stuckey

2007- 08: Youth Championship Winners

Team Division:

500 and Up: Michael Stack, Marcus Williams, Jennifer Goodin, Unknown

380- 499:

379 and Under: Courtney Coppinger, Ayla Coppinger, Martin, William Joyner-

Doubles Division:

250 and Up:

190- 249:

189 and Under: William Joyner-Sage and Courtney Coppinger

Singles Division:

155 and Up: Corey Longworth

125 and 154: Daniel Elwell

95- 124: Mike Frazer

94 and Under: Dalton Arnold

2006- 07: Youth Championship Winners

Team Division:

500 and Up: Tyler Sessions, Dustin Batterberry, unknown, unknown

380- 499: Alicia McCracken, Alex Kinsman, unknown, unknown

379 and Under:

Doubles Division:

250 and Up:

190- 249: Josh Mullen and Jacob Mullen

189 and Under: Jordan Antonson and Kevin Longworth

Singles Division:

125 and Up: Kaitlyn Goodin

95- 124: Jordan Antonson

94 and Under: Levi Morrow

2005- 06: Youth Championship Winners

Team Division:

500 and Up: Justin Chapman, Nate Jones, Keith Erickson, Mark Williams

380- 499: Jennifer Goodin, Jacob Visser, Katie Goodin, Melanie Ficken

379 and Under: Jonathan Young, Aramando Moser, Dylan Pietig, Tyson Ausbourne

Doubles Division:

250 and Up: Danny Stack and Jesse Engholm

190- 249: Josh Mullen and Jacob Mullen

189 and Under: Aramondo Moser and Dylan Pietig

Singles Division:

125 and Up: Brandon Anderson

95- 124: Dustin Gates

94 and Under: Adam Mydland

2004- 05: Youth Championship Winners

Junior/Major Division:

Singles: Ross Thorson

Doubles: Zech Darmanin and Tusapa Darmanin

Team: Mason McHenry, James McCracken, Justin Steele, Jordan Chambers.

Bantam Prep Division:

Singles: Zech Darmanin

Doubles: Jordan Chapman and Connor Engholm

Team: Dyllon Rainford. Payton Hirschkom, Andrew Folz, Ryan Visser.

2003- 04: Youth Championship Winners

Junior/Major Division:

Singles: Scott Niebruegge

Doubles: Ross Thorson and James Griffin

Team: Paul Tuttle, Max Rosenthal, Erik Tuttle, Chris Donaldson.

Bantam Prep Division:

Singles: Nate Lykins

Doubles: Derek Cope and Brandon Cope

Team: Tyler Woods, Jacob Hoezle, Dalton Moser, Michael Stack.

2002- 03: Youth Championship Winners

Junior/Major Division:

Singles: Lauren Gallwey

Team: Erik Tuttle, Paul Tuttle, Stephanie Baldwin, Chris Donaldson, Chris Folz

Bantam Prep Division:

Singles: Johnathon Pierce

Team: Levi Harper, Joey Perry, Brandon Cope, Andrew Folz

2001- 02: Youth Championship Winners Junior/Major Division:

Singles: Ward Everson

Team: Owen McClure, Brandon Hanley, Darren Nowakowski, Jeremy Hirschkorn, Neil Denadel

Bantam Prep Division:

Singles: Matt Loomis

Team: Joe Perry, Levi Harper, Josh Mullen, Max Rosenthal

2000- 01: Youth Championship Winners

Junior/Major Division:

Singles:

Team:

Bantam Prep Division:

Singles:

Team:

1999- 00: Youth Championship Winners

Junior/Major Division:

Singles: Katie Roen

Team: Sean Echevarria, Gunnar Laxfoss, Jeff Heathers, Aaron Echevarria, Chris Clark

Bantam Prep Division:

Singles: Matt Holst

Team: D. Stack, M. Stack, M. Holst, T. Holst

202- 500 average:

Alejandro and Armando Moser- Hernandez

(no picture)

Singles:

Under 100 average:

Madelyn Matson

101- 125 average:

Alejandro Moser-Hernandez

(no picture)

126 & up average:

Josh Mullen

(no picture)

2012- 13: Youth Championship Winners

U 19 Division:

Singles: Megan Stuckey

Doubles: Josh Mullen and Jacob Mullen

Team: Emily Rasmussen, Sarah Kihm, Megan Stuckey, Cortney Coppinger

U 12 Division:

Singles: Alejandro Hernandez-Moser

Doubles: Angel Ching and Ryan Ching

Team: Jessica Demorest, Tyler Demorest, Brady Lira, Kaleb Shell

2011- 12: Youth Championship Winners

U 19 Division:

Singles: John Paul Pacheaco

Doubles:

Team:

U 12 Division:

Singles: Alejandro Moser

Doubles:

Team:

2010- 11: Youth Championship Winners

140 and Up:

Singles: Jonathan Kihm

Doubles:

Team:

139 and Under:

Singles: Emily Seholm

Doubles:

Team:

2009- 10: Youth Championship Winners

140 and Up:

Singles: Jonathan Kihm

Doubles:

Team:

139 and Under:

Singles: Adam Mydland

Doubles:

Team:

2008- 09: Youth Championship Winners

125 and Up:

Singles: Katie Rathjen

Doubles:

Team:

124 and Under:

Singles: Colton Weinberg

Doubles:

Team: